KONST / Litografier / Färgserigrafi 13249308
*
nr 1324 9308
James Havard
(f. 1937), USA
Färgserigrafi, "Crayola Crayons with Cranach". Signerad, numrerad 24/30, daterad -67. Oramat löst blad. Bladets mått: 74x56 cm
James Pinkney Havard, amerikansk konstnär född 1937.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 maj 2020
kl 18:38:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/4 11:16:27
1
300 kr
3/5 17:48:09
2
350 kr
4/5 18:18:54
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färgserigrafi james havard litografier oramat löst blad usa
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:51
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:08
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28
*
James Havard
James Pinkney Havard, amerikansk konstnär född 1937.
nr 1324 9308
James Havard
(f. 1937), USA
Färgserigrafi, "Crayola Crayons with Cranach". Signerad, numrerad 24/30, daterad -67. Oramat löst blad. Bladets mått: 74x56 cm
James Pinkney Havard, amerikansk konstnär född 1937.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/4 11:16:27 | 1 | 300 kr |
3/5 17:48:09 | 2 | 350 kr |
4/5 18:18:54 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färgserigrafi james havard litografier oramat löst blad usa
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:51 -
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:08 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28